Superstar cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Zabudnutý text či trapas na pódiu: Takto vyzerá tvrdá príprava na živé prenosy

26. 11 2021 13:30 | kf
Adam Janota, Elizabeth Kopecká, Petr Jiran
Adam Janota, Elizabeth Kopecká, Petr Jiran Foto: TV Markíza
TOP 10 SuperStar 2021
Leoš Mareš natáča TOP 10

Superstaristi nám prezradili, ako vyzerá ich príprava pred prvým finálovým kolom.

Už len pár dní delí finalistov SuperStar 2021 od prvého finálové kola. Živé prenosy pôjdu každú nedeľu na Markíze. Diváci sa môžu tešiť na hviezdnu porotu, živú kapelu a tanečníkov. Novinkou tento rok je aj moderátorka. Ewa Farna, ktorá získala Zlatého Slávika, bude sprevádzať finálovými kolami.

TIP na článok: Sexy Superstaristky: Z tohtoročných finalistiek nespustíte oči

Takto vyzerá príprava finalistov

Finalisti sa na živé prenosy dôkladne pripravujú, keďže ide o veľa.

„V prvom finálovom kole zatiaľ nebudem spievať tanečnú pieseň, takže ma choreografické skúšky tentoraz obišli. Každý deň sa však učím svoju pieseň, na ktorú sa mimoriadne teším. A v prvom rade sa snažím zostať zdravý a čo najviac fit v tomto chrípkovom období,“ prezradil nám Adam Pavlovčin.

„Najprv počúvam pesničku stále dokola, aby som si zapamätala text, ktorý si musím vytlačiť a písať do toho poznámky. Musím to vidieť tzv. graficky. Raz do týždňa chodím aj za učiteľkou spevu,“ dodáva Elizabeth Kopecká.

Nikita Machytková, Adam Janota a Marietta Mareková ešte dodali, že u nich nemôže chýbať správna životospráva, veľa tekutín a dobrá psychická rovnováha.

Z čoho majú najväčšie obavy?

Medzi odpoveďami nechýbali trapas na pódiu či zabudnutý text.

„Najväčšie obavy mám z toho, že sa mi vystúpenie pokazí, alebo čo je ešte horšie, že zakopnem na pódiu a strápnim sa pred celým národom. Našťastie mám pomalú pesničku, takže by sa to nemalo stať,“ hovorí Nikolas Bitkovskij, ktorého porota na semifinále posunula do finále hneď po jeho vystúpení.

Ladislav Hunka, ktorý počas celej súťaže vyvolal najväčšie emócie u poroty, sa najviac obáva výpadku textu, preto sa ho zodpovedne učí a najmä dbá aj na výslovnosť po anglicky. S textom pesničky najviac bojuje aj Petr Jiran.

„Ohľadom prvého finálového kola sa najviac obávam asi toho, že zakopnem alebo mi zhoria vlasy počas vystúpenia, pretože budem mať na pódiu ohne,“ poznamenala vtipne Katarína Štohrová.

„V prvom finálovom kole som si vybral legendárnu pesničku, čo je pre mňa veľkou výzvou. Veľa ľudí sa čuduje, prečo som si vybral túto skladbu, lebo im nepríde vhodná na tento typ súťaže. Preto najväčšie obavy mám z toho, aby som nezneuctil pesničku,“ povedal Filip Svoboda.

Nenechajte si ujsť finálové kolá každú nedeľu na Markíze.