Superstar cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Spevák priznal svoju orientáciu, teraz prichádza ešte úprimnejšie vyznanie

29. 06 2021 15:00 | nb
Jakub Pružinský
Jakub Pružinský Foto: Instagram/_jvckob_
Jakub Pružinský
Jakub Pružinský, 2018
Oliver Oswald a Jakub Pružinský sa bavia na koncerte Petra Borkovca

To, k čomu sa odhodlal, chcelo veľkú odvahu. S úprimnosťou neprestáva.

Spevák Jakub Pružinský, známy zo súťaže Superstar, sa vracia na scénu s druhým singlom I’m Enough. A hoci mu trvalo dlhšie vydať svoju ďalšiu autorskú skladbu, verí, že všetko má svoj čas. 

„Veľmi si vážim doterajšie spolupráce, avšak vytvoriť niečo vlastné je na nezaplatenie. Keď niečo nebude fungovať, tak viem, kde sa môžem sťažovať. Text a melodické linky sú mojim výtvorom. Pri produkcii piesne mi pomáhal môj kamarát Marek Bacmaňák alias Arcade a do finálnej podoby ho pretavil VI3E, ktorý sa postaral o mix a master. Chalani sú mega talentovaní a patrí im obrovská vďaka,“ približuje vznik skladby spevák.

TIP: Spoznávate ho? Z rozkošného chlapčeka je dnes obrovský talent

I’m Enough je skladba silne inšpirovaná hudbou 80-tých rokov, avšak významovo sa odkazuje na Jakubov prvý singel Lost, v ktorom spevák priznal, že bol v živote stratený. Nový singel je symbolickým „pohrebom“ Jakubovho starého ja, ktorému chýbalo sebavedomie a dôvera v samého seba.

„Dlho som bojovoval so svojím démonom. Ten ma udupával, zabíjal môj potenciál a dával mi pocítiť, že nie som dostatočne dobrý. Dlhoročné boje zapríčinili, že som stratil seba samého,“ opisuje spevák, ktorý sa pred časom verejne priznal k svojej orientácii a posmelil tým mnohých mladých ľudí, ktorí tiež zvádzajú vnútorné boje.

TIP: Habera sa hneď na prvom kastingu nechal uniesť. Získala si ho jediná speváčka

„Hľadanie svojej identity bolo jednoznačne veľkým podnetom pre vytvorenie skladby. Po coming oute som bol konfrontovaný s komentármi na sociálnych sieťach, prečo vyťahujem svoju sexuálnu orientáciu a nech som radšej ticho. Je to paradox, pretože celú Superstar sa ozývali hlasy na sociálnych sieťach, aby som sa priznal, že som teplý. Naučil som sa žiť s tým, že sa nepotrebujem zavďačiť každému. Samozrejme, zdravú sebakritiku si ponechám, aby som zostal vždy pokorný a nohami pevne na zemi,“ hovorí Jakub.

TIP: Na toto fanúšikovia čakali. Aj Barbora Piešová sa ukázala v plavkách

Nový singel sa nezaobijde bez videoklipu, v ktorom Jakub stvárňuje svojho vnútorného démona a následný prerod. „Dlho som váhal, či videoklip budem vôbec realizovať. Avšak natrafil som na správnych ľudí a všetko sa zvrtlo tak rýchlo, že som sa ani nenazdal a je na svete. Chalani z DAJ’HE Production moju predstavu vystihli skvele. Zapracovali všetky moje námety, pridali tie svoje a vznikol videoklip k piesni I’m enough, za čo im patrí veľká vďaka. Rovnako aj talentovanej fotografke Sandre Struhárovej, ktorá sa postarala o fotky,“ dodáva.

Jeho skladba je zároveň výzvou, aby ľudia zahodili pochybnosti a povedali si, že sú dostatočne dobrí. „Neustále sa s niekým porovnávame a snažíme sa byť lepší, ako ostatní. Vykašlime sa nato. Sme dostatoční takí, akí sme. Nemám tým na mysli, že už nemáme na sebe pracovať. Myslím tým, aby sme boli na seba hrdí, za každý, aj ten najmenší úspech. Poďme žiť život naplno!“ vyzýva Jakub. 

TIP: Toto je skutočný život hudobníkov. Zábery aj z hotelovej izby