Superstar cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Nový imidž mladého speváka: Tieto fotky chceli odvahu

08. 12 2020 17:00 | nb
Samuel Hošek
Samuel Hošek Foto: Katarína Cino
Samuel Hošek
Samuel Hošek v klipe Magic Carpet
Z klipu Magic Carpet

Jeho debutový album znie priam svetovo. Verili by ste, že je Slovák?

Hudobník Samuel Hošek vydáva svoj debutový album s názvom Time Is Now. Zároveň vydáva svoj debutový singel s videoklipom s názvom Magic Carpet.

Spevák nie je žiadny nováčik, za sebou má aj opakované spolupráce s kapelou Fallgrap či rapermi Martinom Matysom, Lyrik H či Supa. Objavoval sa tiež v úlohe vokalistu po boku zvučných československých mien ako Lucie Bílá, Ben Cristovao, Marika Gombitová alebo Majk Spirit. Zazrieť sme ho mohli aj v rámci finálových kôl predchádzajúcej československej SuperStar.

„Každou úžasnou spoluprácou vo mne rástla túžba priniesť jedného dňa vlastnú tvorbu a byť na pódiu sám za seba,“ hovorí talentovaný Samuel, ktorého začiatky výrazne ovplyvnil práve člen skupiny Fallgrap, Jureš Líška. Tomu pustil svoje demo bez akýchkoľvek očakávaní, no spôsobilo to reťazovú reakciu. Hudobníci si extrémne sadli a rozumeli aj bez slov. „Hodiny sme nahrávali a tvorili a zrazu sme sa pristihli v momente, že máme stále nový materiál a vlaste nahrávame album,“ hovorí Samo.

V jeho pesničkách je cítiť všestrannosť, texty zachytávajú posledných päť rokov jeho života. Rieši v nich vzťahy, proces spoznávania samého seba, vieru v Boha či porozumenie odlišnej kultúry. „Moje skladby sú formovanie môjho ja. Sú však aj o rasovej problematike, o cestovaní. O doposiaľ najinšpiratívnejšom období môjho života. Vždy ma hnevala nespravodlivosť a obmedzenosť. Preto som zvolil aj cover albumu, pre niekoho trochu odvážny a provokatívny, pre mňa znamená čistotu a pravdu,“ dodáva na adresu originálnych fotiek od Kataríny Cino. Tam vyzerá na nepoznanie - celý bielovlasý, vrátane bielej brady. Posoltvo je jasné.

Spolu s debutovým albumom Samuel vydal prvý singel Magic Carpet, ktorý mu nakrútila slovenská kameramanka žijúca v Prahe, Veronika Donutková. Pozrite si originálne video k piesni, ktorá znie aj vyzerá naozaj svetovo:

 

Zákulisie nakrúcania videoklipu:

Zdroj: Instagram/samuel_hosek

TIP NA ČLÁNOK: Pošmyknutie Barbory Piešovej na videu. Všimli ste si to?