Superstar cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Spevák priznal orientáciu. Svoj coming out začal úprimným listom mamine

16. 11 2020 14:30 | nb
Jakub Pružinský
Jakub Pružinský Foto: Instagram/_jvckob_
Jakub Pružinský
Jakub Pružinský, 2018
Jakub napísal mamine list. Svojou otvorenosťou chce pomôcť iným.

Takáto otvorenosť sa vidí len málokedy. Prečo sa rozhodol prehovoriť verejne?

Spevák Jakub Pružinský, ktorého si pamätáte zo SuperStar pre jeho podmanivý hlas aj originálny výzor, má odvahu. Spravil to, na čo by si mnohí netrúfli - verejne priznal svoju orientáciu. Kubo týmto krokom chcel získať vnútornú slobodu a naplno sa s tým vyrovnať. Zároveň dúfa, že svojou otvorenosťou pomôže niekomu, kto tiež zvádza boj.

Coming out, čiže priznanie orientácie, je náročný proces, ku korému aj Jakub musel dospieť. A hoci má tolerantnú maminu, s ktorou má skvelý vzťah, ani jej nebol schopný priznať sa. Až donedávna. Rozhodol sa všetko jej vysvetliť v liste, ktorý si prečítali spolu a mamina reakcia bola presne taká, v akú Jakub dúfal.

„Zobrala to veľmi dobre, boli aj slzy na oboch stranách. Mrzelo ma, že som jej to nepovedal skôr, ale vysvetlil som jej, že som to musel najskôr vstrebať sám. Moja mamča je veľmi otvorený človek, ale aj tak som sa obával, že to nemusí zobrať v pohode. Moje obavy boli zbytočné,“ hovorí Jakub, ktorému sa uľavilo. Podporu cíti nielen od mamy, ale aj od blízkeho okolia. „Asi o tom teraz takto hovorím, lebo som konečne našiel lásku a to mi dodalo silu.“

V galérii si prečítate Jakubov otvorený list mamine aj úprimný status.

Vypočujte si Jakubov singel s názvom Lost:


TIP NA ČLÁNOK: Krst albumu Barbory Piešovej: Originálnejší spôsob ste ešte nevideli!