Superstar cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Z tohto príbehu zamrazí. Štěpán a Luboš reagujú na tragédiu piesňou

13. 04 2020 17:00 | nb
Štěpán a Luboš Mrázovi
Štěpán a Luboš Mrázovi Foto: TV Markíza
Luboš a Štěpán Mrázovi v objatí s Monikou Bagárovou.
Luboš a Štěpán Mrázovi v objatí s Patríciou Pagáčovou.
Luboš Mráz a Marián Čekovský

Brutálna vzražda otriasla aj dvojičkami zo SuperStar.

Bratia Štěpán a Luboš Mrázoví, ktorí si okamžite získali priazeň divákov aj poroty v SuperStar, majú srdcia na správnom mieste. Rodákov z Plzne zasiahla tragédia, ktorá sa tu minulý rok stala. Študentku obchodnej akadémie brutálne zavraždil jej nešťastne zamilovaný spolužiak.

Bratia sa rozhodli zareagovať prostredníctvom hudby. "Trieda mala dva týždne pred stužkovou, tak som ich okamžite skontaktoval, že by som mohol pre ich triednu učiteľku napísať pieseň. Ponuku okamžite prijali. Nebolo ľahké to za dva týždne zrealizovať a naskúšať, ale zvládli sme to. Týchto ľudí si veľmi vážim a som z nich doteraz ohromený," vyznal sa Štěpán.

"Kolektív niesol stratu veľmi zle, pretože boli ako rodina. Zároveň milujú svoju úžasnú učiteľku Danu Šaškovú, ktorá ich v najhorších chvíľach podržala," vysvetľuje Štěpán. "Nechceme, aby to vyznelo sebecky, ani ublížiť rodine a priateľom tým, že im to pripomenieme. No radi by sme ukázali, že hudba dokáže aspoň trošku utíšiť ľudskú bolesť," dodáva Štěpán, podľa ktorého je 8-ročný trest pre vraha málo.

Pozrite si pieseň s názvom "Oheň plál, ale nepálí", ktorú zložili bratia Mrázovci spolu s Jakubom Moulisom. Skladbu naspieval Štěpán a na stužkovej ju zaspieval nielen triednej učiteľke, ale všetkým, ktorých sa tragédia dotkla.


TIP NA ČLÁNOK: Toto sú čerešničky na záver. Dvojičky spôsobili rozruch, aký tu ešte nebol

Sledujte pokračovanie SuperVýberu v nedeľu 19. apríla o 20.30 h na Markíze!