Superstar cover

MARKÍZA • NEDEĽA • 20:30 •

Najdrsnejšie kolo SuperStar je tu! SuperVýber v bojových podmienkach

10. 04 2020 11:00 | nb
SuperVýber vo vojenskom bunkri Drnove
SuperVýber vo vojenskom bunkri Drnove Foto: TV Markíza
Marián Čekovský
Monika Bagárová, Paľo Habera
Leoš Mareš, Patrície Pagáčová, Marián Čekovský

Súťažiaci budú musieť prekonať sami seba. Tu sú všetky detaily o nasledujúcom kole.

Tu pôjde do tuhého! Osem kastingových kôl už majú šúťažiaci za sebou a porota svedomito vybrala najlepších 78 spevákov do SuperVýberu. Tí majú na to, aby zabojovali o titul SuperStar, čaká ich však najdrsnejšie nakrúcanie, aké tu doteraz bolo. A aj najdrsnejšie vyraďovanie.

SuperVýber sa nakrúcal v českom Drnove, v bunkri, ktorý v súčasnosti slúži ako múzeum protivzdušnej obrany. Objekt sa nachádza kúsok od Prahy, no pobyt v ňom navodzoval pocit úplnej straty kontaktu s okolitým svetom.

Keďže v bunkri nie je signál, súťažiaci museli zvládnuť desiatky hodín čakania offline, bez sociálny sietí či telefonátov s blízkymi. Podmienky boli skutočne bojové, okrem nedostatku spánku, nepohodlia a izolácie tu bola aj zima.

Speváci so štábom poriadne vymrzli, lebo trvalo dva dni, než sa obrovský priestor vykúril. Nakrúcanie však bolo silným zážitkom, najmä pre mužskú časť osadenstva, keďže je tu vystavená vojenská technika ako tank či rakety.

TIP NA ČLÁNOK: Kastingy sú za nami. Hlasujte za najlepšie vystúpenie SuperStar!

Bojové podmienky vo vojenskom bunkri nebudú len symbolické, teraz pôjde o naozajstný "masaker". Súťažiaci sa budú musieť popasovať s viacerými výzvami - bojujú nielen s obrovskou konkurenciou, trémou a stresom, zimou, ale aj s únavou a novými pravidlami. 

Toto kolo bude rozdelené na dve fázy. V tej prvej najprv pôjdu pred porotu súťažiaci v skupinkách po piatich. Každý zaspievala kúsok piesne bez podmazu a následne sa hneď dozvedia, či postupujú alebo vypadávajú.

Druhá fáza bude s hudobným podmazom. Postupujúci budú opäť spievať pred porotou a hneď po odspievaní sa dozvedia jeden z troch verdiktov - postupuješ, vypadávaš, alebo počkaj si. Znamená to, že nie každý bude vedieť svoj výsledok hneď.

Podmienky tohto kola sú zámerne čo najnáročnejšie, aby preverili pripravenosť a odhodlanie spevákov. Postúpiť môžu len tí najodolnejší, ktorí prekonajú sami seba!

Fotky z nakrúcania v bunkri v Drnove nájdete v galérii.

TIP NA ČLÁNOK: Kto je kráľom hviezdnej roty? Hlasujte za najhoršie vystúpenie

Sledujte pokračovanie SuperStar v nedeľu 12. apríla o 20.30 h na Markíze!

 

Upútavka

 
SuperStar: 2. FINÁLE - NAŽIVO v nedeľu, 5. decembra, o 20.25!
Sledujte celé epizody na