MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA•

Exkluzívne zábery: Toto tu ešte v histórií SuperStar nebolo!

31. 01 2020 12:15 | nt
Porota SuperStar
Porota SuperStar Foto: TV Markíza
Porota SuperStar
Štúdio SuperStar
Štúdio SuperStar

V tohtoročnej sérii uvidíme niekoľko noviniek.

Už o niekoľko dní sa môžu diváci Televízie Markíza a Nova tešiť na spevácke výkony a hlasy, ktoré budú chcieť počúvať stále dokola. Súťažiaci vás určite rozosmejú aj šokujú a ich príbehy vás rozhodne chytia za srdce. To všetko budete môcť sledovať už od 16. februára.

Tohtoročná SuperStar prichádza s niekoľkými novinkami. Tou prvou je päťčlenná porota v zložení Paľo Habera, Marián Čekovský, Monika Bagárová, Patricie Pagáčová a Leoš Mareš. Premenou prešlo aj štúdio, v ktorom sa nakrúcali kastingové kolá.

Moderný dizajn a prepracované detaily neuniknú vášmu oku. Prvýkrát v histórii tejto šou sú súčasťou štúdia aj hudobné nástroje - klavírne krídlo a gitara.

Marián Čekovský so súťažiacim
Foto: TV Markíza
 

O nový "look" štúdia sa postaral uznávaný slovenský architekt Jaroslav Holota. Z čoho pri tvorbe scény vychádzal? „Pri tvorbe dekorácie je to vždy tímová práca. Režisér nám opíše svoju priestorovú víziu, vizuálnu náladu - kto, kde a prečo. Aké náväznosti potrebuje vyriešiť v rámci snímania a podobne. Následne sa robia porady nad „moodmi", pôdorysmi a skicami, samozrejme, v spolupráci s hlavným kameramanom a lightdesignerom," vysvetlil Holota.

TIP NA ČLÁNOK: Sexi ako nikdy predtým! Pozrite si najnovšie fotky novej poroty

Tento rok dominuje štúdiu industriálny look. "Používame surové rúrky, lešenie, plechy, priestorové konštrukcie a podobne. Hlavná dekorácia je postavená v ateliéri s plochou 950 m2. Ďalší priestor - zhromaždisko pre súťažiacich, je postavené na priľahlej lúke v tesnej blízkosti ateliéru. Bolo nutné si postaviť stan s plochou 525 m2. Na ďalšie priestory, kde sa točili rozhovory, porota a robili korepetície bolo treba ďalších 250m2," dodal architekt.

Štúdio SuperStar
Foto: TV Markíza
 

Stavba štúdia s prípravnými prácami, návrhom, vizualizáciami, výrobou dekorácií a úpravami trvala sedem týždňov. Na tomto krásnom výsledku sa celkovo podieľalo do 70 ľudí. 

Dekoráciu štúdia tvorí nespočetné množstvo prvkov. "Len pre predstavu, ak by som chcel celú SuperStar zbaliť, previezť na iné miesto, tak by bolo potrebných cca 15 kamiónov," prezradil pikošku Holota.


POZRI AJ: Intímne detaily odhalené. Na párty prezradili viac, ako sme čakali

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
SuperStar: SUPERFINÁLE - v nedeľu, 31. mája, o 20.25!
Sledujte celé epizody na