MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA•

Z hanblivky poriadna dračica. Takáto bola cesta Karmen Pál-Baláž v SuperStar

24. 06 2018 14:00 | ls
Karmen Pál-Baláž
Karmen Pál-Baláž Foto: TV Markíza
Porota namäkko: Toto je slovenská Alicia Keys!
Karmen Pál Baláž
Karmen Pál-Baláž

Pozrite si všetky dôležité momenty.

Na kasting prišla ako nenápadná hanblivka, no stačilo, že zaspievala zopár tónov a nakoniec sa prebojovala až do super finále, kde si vyspievala úžasné tretie miesto. Aká bola cesta Karmen Pál-Baláž v česko-slovenskej SuperStar 2018?

Karmen si na kastingu všetkých získala svojou profesionalitou. Hoci spočiatku sa hanbila a mala takú trému, že sa nevedela ani poriadne z plných pľúc zasmiať, keď si sadla za klávesy a spustila svoju verziu pesničky All I Want od Kodaline, všetci pochopili, že majú pred sebou hotovú muzikantku. Takto sa predviedla slovenská Alicia Keys na kastingu:

 

SuperVýberom prechádzala Karmen v podstate bez väčšieho zakopnutia. To prišlo až v dueli, kedy sa postavila proti favoritke Tereze Maškovej. Karmen si svoj zlý deň vyčerpala práve tam a hoci dnes vieme, že postúpila ďalej, v tom momente si sympatická speváčka myslela, že sa bude musieť porúčať.

 

V Dlhej ceste si Karmen nakoniec vypočula dobrú správu. Postúpila do semifinále a sen dostať sa do desiatky najlepších speváčok v SuperStar, sa stal skutočnosťou. Tam už ale scenár z duelu riskovať nemohla, pretože v semifinále mala každá speváčka už len jedinú šancu. Tak stavila na istotu, opäť si sadla za klavír a predviedla skvelé vystúpenie a pesničku Someone Like You od Adele. Oplatilo sa, Karmen sa dostala medzi päťku najlepších speváčok do živých finálových prenosov.

 

Vo finále už Karmen predviedla, že je univerzálnou speváčkou a dokáže zaspievať viac ako len romantické balady. Zlomovým bolo práve druhé finálové kolo, kedy všetkých prekvapila parádnou speváckou aj tanečnou šou. Jej verziu pesničky Proud Mary od Tiny Turner si musíte pozrieť ešte raz.

 

Najväčšou oporou pre Karmen bola počas celej súťaže jej rodina. Mimochodom, práve rodičia Karmen priviedli k hudbe, vďaka čomu sa naučila nielen hrať na klavír, ale aj rozumieť hudobným nástrojom ako takým, keďže často vypomáhala aj ako koncertný technik. Svojej malej sestričke preto ako vďaku za podporu prichystala takéto prekvapenie:

S Terezou Maškovou sa Karmen na jednom pódiu stretla ešte raz. Tentoraz však nezaváhala ani náhodou a spolu predviedli zrejme najlepší duet, ktorý sme v treťom finálovom kole mohli zažiť. Pozrite si ich prevedenie pesničky Survivor od Destiny's Child:

 

Svoj typický „chrapľák“ Karmen naplno využila hneď v niekoľkých pesničkách. V super finále medzi trojkou najlepších dievčat takto parádne zaspievala Show Must Go On od legendárnej skupiny Queen a bola naozaj skvelá!

 


Karmen napokon skončila na celkovom treťom mieste, no zároveň treba povedať, že spomedzi všekých Slovákov, ktorí za prihlásili do SuperStar 2018, je vôbec najlepšia speváčka uplynulého ročníka!

Karmen budeme držať palce, aby sa jej v hudobnej kariére darilo a tešíme sa na jej vlastné pesničky.

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
SuperStar: SUPERFINÁLE - v nedeľu, 31. mája, o 20.25!
Sledujte celé epizody na